Хламідія (IgM)*

Хламідії - атипові бактерії, передача яких від людини до людини відбувається в основному статевим шляхом. Зараження жінок призводить до різного роду запальних процесів в органах малого таза. У чоловіків - викликає уретрит і хронічний простатит. Лабораторні методи діагностики дозволяють виявити патогенні бактерії. Діагностичні тести надзвичайно важливі, тому що в більшості випадків хламідіоз протікає безсимптомно, в зв'язку з чим лікування призначається зі значним запізненням.

У процесі дослідження на хламідії найчастіше застосовується метод ПЦР, що забезпечує високу достовірність результатів (близько 98%). Аналіз проводиться на протязі 1-2 днів.

У деяких випадках тест може дати помилково негативний результат. В такому випадку пацієнту може бути рекомендовано дослідження іншим методом або ж повторне складання цього ж аналізу через кілька тижнів.

Матеріалом для дослідження в процесі діагностики є: кров, біологічні рідини, зразки тканин.

У жінок -соскоб з уретри або цервікального каналу. У чоловіків - мазок з уретри, еякулят.

У зв'язку з тим, що під час пологів може відбуватися інфікування плода, аналіз на хламідіоз може проводитися не тільки у дорослих пацієнтів, але і у дітей.