Цитомегаловірус (IgG)

Цитомегаловірус - поширений тип інфекції, яка відноситься до групи TORCH. У зв'язку з цим аналіз на цитомегаловірус має важливе діагностичне значення на етапі планування вагітності. Інфікування вірусом відбувається тільки при безпосередньому контакті з хворою людиною. Шляхи передачі вірусу: повітряно-крапельний, трансплацентарний, під час незахищених статевих контактів.

Зараження цитомегаловірусом вагітної може викликати відхилення в розвитку плода (особливо в розвитку ЦНС), вроджені вади розвитку. Якщо вірус проник в організм пацієнтки і плода на ранніх термінах вагітності, може статися викидень.

Для людей з ослабленим імунітетом діагностика на цитомегаловірус також важлива, так як вірус може викликати важкі ускладнення з боку різних органів і їх систем, перш за все: хвороби печінки, легеневі ураження, ураження кишечника.

Незважаючи на небезпеку, в більшості випадків інфікування вірусом не викликає розвиток захворювання з огляду на вироблення імунітетом антитіл. При цьому після попадання вірусу в організм він залишається в ньому назавжди.