Креатинін

Продукт обміну білків, утворення якого відбувається в печінці з подальшим виділенням в кров. Висновок креатиніну з організму відбувається через нирки. Тому аналіз на креатинін є важливим діагностичним заходом при визначенні патологій нирок. Елемент бере безпосередню участь в енергетичному обміні тканин і м'язів людського організму.
Рівень креатиніну залежить від загального обсягу м'язової маси. У зв'язку з цим норми для чоловіків і жінок за змістом креатиніну істотно різняться.

Аналіз на креатинін проводиться при обстеженні та визначенні стану нирок, а також в процесі обстеження стану скелетних м'язів.

Підвищення показника є свідченням наступних станів і патологій:
• гостра і хронічна ниркова недостатність;
• гіпертиреоз;
• променева хвороба.

Крім того, рівень креатиніну може змінюватися в бік збільшення після проведених операційних втручань, на тлі зневоднення організму, після прийому деяких лікарських препаратів, при вживанні в їжу великої кількості м'яса. В цілому показник являє собою постійну величину.

Знижений рівень креатиніну найчастіше спостерігається при голодуванні, на тлі тривалих дієт з виключенням м'яса.

Ви можете пройти обстеження і здати аналіз крові на креатинін в лабораторії ІГР Лаб. У нас лабораторна діагностика проводиться за допомогою одноразових матеріалів, без черг і попереднім записом.