Тест на сумістність - ПКТ

Посткоїтальний тест - спосіб визначити причини імунологічного безпліддя. Суть дослідження полягає у вивченні секрету шийки матки після повноцінного статевого акту і потрапляння чоловічої сперми. За результатами тесту можна судити про те, наскільки жіночий статевий секрет допомагає чоловічим сперми просуватися в статевих шляхах і досягати матки.

Коли проводиться?

У разі, якщо встановити причини безпліддя не вдається, а все інші результати лабораторної діагностики не виявили патологій, парі рекомендується здача ПКТ. У здорових партнерів при ненастання вагітності ПКТ є обов'язковим методом діагностики.

Як готуватися до аналізу?

ПКТ виконується за 1-2 діб до передбачуваної овуляції. У жінок з регулярним циклом в 28 днів аналіз призначається на 12-13 день циклу.

В ідеалі тест виконується через кілька годин після відбувся статевого акту (4-6 годин).
Перед здачею ПКТ жінка в обов'язковому порядку повинна пройти комплексне обстеження - здати аналіз на ЗПСШ, чоловік - здати спермограмму.

Для отримання достовірних результатів дослідження напередодні статевого акту необхідно утримання від сексу протягом 3 діб. Крім того, заборонено використання лубрикантів, спринцювань. Жінка не повинна підмиватися після статевого акту і прибути в лабораторію в позначене лікарем час.