Спермограма

Спермограма - сучасний метод лабораторної діагностики чоловічої сперми, що дозволяє оцінити якість, а також запліднюючі здатності еякуляту.

На сьогоднішній день саме цей вид дослідження є найбільш значущим в процесі діагностики чоловічої фертильності, що дозволяє з точністю до 5% визначити:

 • кількість сперми;
 • кількість і якість сперматозоїдів, присутніх в еякуляті (кількість повноцінних і аномальних примірників);
 • активність сперматозоїдів, їх запліднюючі здібності.

Спермограма у Києві

Додатково спермограма дає можливість виявити всілякі урологічні патології (в тому числі і простатит), гормональні збої, статеві інфекції.

Аналіз проводиться в 2 етапи:

 • макроскопічна діагностика - визначає ступінь в'язкості сперми, її кислотність, колір, консистенцію;
 • мікроскопічна діагностика - передбачає визначення основних властивостей еякуляту (кількості активних сперматозоїдів в 1 мл еякулята, їх рухливості, морфології і т.д).

Спермограма: основні показання для аналізу

Спермограма у Києві - кріоконсервація сперми

У 95% випадків чоловічого безпліддя пов'язане з поганою якістю сперми. Визначити відхилення від норми дозволяє тільки спермограма. Це найбільш популярний і поширений «чоловічій» аналіз, який в обов'язковому порядку здають всі чоловіки з підозрою на безпліддя. Крім того, дослідження дозволяє діагностувати супутні патології і підібрати ефективне лікування.
Основним показанням для здачі спермограми є ненастання вагітності у партнерки протягом 6-12 місяців регулярного статевого життя без використання контрацептивів. Крім того, лікар дає направлення на дослідження в наступних випадках:

 • гормональні порушення;
 • травми статевих органів;
 • перенесені інфекційні захворювання в анамнезі;
 • перед процедурою ЕКО або ІКСІ;
 • при безплідді неясного генезу;
 • для контролю медикаментозного лікування.

Підготовка до лабораторної діагностики

Для правильного аналізу сперми потрібна спеціальна підготовка. Якість сперми залежить від різних факторів. Тому напередодні дослідження лікар дає рекомендації пацієнтові. Під час підготовки потрібно:

 1. Статевий спокій напередодні аналізу (як мінімум, за 3 доби).
 2. Виключити будь-які теплові процедури (гарячу ванну, сауну, прогрівання і т.п.);
 3. Відмова від спиртного, надмірних фізичних навантажень за 5-7 днів до здачі сперми.
 4. Виключити прийом лікарських препаратів, які можуть впливати на якість сперми. Якщо скасувати використання неможливо (за показаннями лікаря), слід попередити лаборанта напередодні забору матеріалу.
 5. Напередодні слід добре відпочити, так як недостатній сон і перевтома можуть перешкодити збору сперми для дослідження.


Хочете здати аналіз в комфортних умовах, без черг і хамства медичного персоналу? Ми пропонуємо якісну лабораторну діагностику за доступними цінами!